Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
28 Mart 2024

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

 

Kimler Yararlanabilir?

Bağcılar  ilçesinde ikamet eden  fiziksel engeli olan, yatağa bağımlı ve evde takibi gerektiren  ve benzeri durumda olan hastalar bu hizmetten yararlanabilir.

Kurumumuzda Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimizde bir Diş Hekimi, bir Sağlık Teknikeri,

bir Diş Protez Teknisyeni ve bir şoför görev yapmaktadır. Ekibimiz için evde ağız ve diş sağlığı aracı mevcuttur.

Evde Sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri nelerdir?

Merkezimiz Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri kapsamında verilebilecek diş hekimliği hizmetleri, klinik ortama taşınması mümkün olmayan hastalarda, hastanın ağız içi muayenesi sağlandıktan sonra

hasta ve hasta yakınlarına ağız hijyeni eğitimi verilmesi, basit diş çekimleri, detertraj, sabit restorasyan gerektirmeyen total/parsiyel protez, daha önceden yapılmış olan protez ve tedavilerin kontrollerinin yapılması, protez vuruğunun alınması, kırık tamiri ve benzeri işlemleri kapsar.

Sorumlu diş hekimi muayene sonucunda hastadan, mevcut hastalıkları ve genel durumu nedeniyle uzman hekim konsültasyonu isteyebilir. Talep edilen konsültasyonların sonucuna göre hastaların tedavi işlemlerine devam edilir. Ancak hastanın genel durumu ve hastalık sınıflaması ev ortamında tedavi olmasına imkân tanımıyor ise tedavisi Ağız Diş Sağlığı Merkezi’mize davet edilerek tamamlanır.

Evde Sağlık Hizmetleri Kabul İşlemleri Kurumumuzda başvurular hasta ya da hasta yakını tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Koordinasyon Merkezine (0212 444 38 33) numaralı hattan kabul edip  Başvurular birimimiz tarafından işleme alınarak her hafta Çarşamba  günleri mesai saatleri  içinde Evde Sağlık Ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

 Başvuruları kabul edilen hastalara;

a) Ziyaretten bir gün önce telefon ile bilgi verilir.

b) İlk muayene için belirlenen gün ve saatte ziyaret edilir.

c) Hekim tarafından hastanın ağız içi muayenesi yapılarak planlama oluşturulur ve tedavisine başlanır.

d) Hastanın tedavileri tamamlanana kadar aşamalı olarak ziyaretler gerçekleştirilmektedir.

 

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Sorumlusu

Necati GÜNAYDIN

İletişim (0212 515 05 05/Dahili No:2019)-(Kurum mobil tel.(0212 515 05 32)